Drewno Bydgoszcz

W jaki sposób nadać wnętrzu ciepły styl?

Urządzając wnętrze domu, bądź mieszkania wypatrujemy sposobów, by wnieść do środka gorący, nastrojowy klimat. Ciepło może pojawić się oczywiście tak słowo w słowo np. za sprawą kominka. Pośród różnych pomysłów na ocieplenie wystroju wnętrza doskonałym jest drzewo. Drewniane elementy będą współgrać z zasobną kolorystyką wykorzystaną do wykończenia domku, wystarczy tylko wybrać należyty odcień drzewa. 
   Posadzkę możemy stworzyć z drewnianych paneli, bądź desek. Rynek budowlany proponuje dużo sposobów jej zakonserwowania a przy tym wykończenia. Od klasycznego lakierowania, przez olejowanie, po preparaty, które zabezpieczając powierzchnię sprawiają równolegle, że drewniane podłogi wyglądają jak surowe, proste deski. 
   Odpowiednim pomysłem są również meble korespondujące z posadzką – mogą być w całości z drewna lub zawierać tylko i wyłącznie drewniane szczegóły. Dla zmniejszenia sumptów możemy wybrać alternatywę mebli z płyty z drewnianymi frontami. Kanapy a także fotele mogą mieć nóżki i stelaże drewniane. Mariaż drewna ze szkłem jest z kolei bardzo stosowną koncepcją jeżeli rozchodzi się o stoliki kawowe, półki zawieszane na ścianie, bądź regały. 
   Zależnie od potrzeb oraz nastroju, możemy przekształcać wnętrze za pomocą dodatków drewnianych. Rzeźby, czy lampy drewniane pięknie prezentują się w przestrzeni dziennej, tj. salonie, korytarzu, ale sprawdzą się także w sypialniach. W pozostałych pomieszczeniach możemy wykorzystać żyrandole oraz kinkiety zawierające elementy zrobione z drewna. Okazały wybór takich dodatków oferuje tzw. rynek upcyklingowy, a więc dający drugie życie przeróżnym przedmiotom.


Możliwość komentowania jest wyłączona.