Balkony Zielona Góra

Balkon kontra taras

Mieszkając w bloku mamy niezwykle małą styczność z naturą. Oczywiście, możemy rozwierać okna a także wpuszczać jak najwięcej powietrza, niemniej jednak nie jest to tym samym co wyjście na dwór na wsi, wytrąbienie kawy w ogrodzie albo zwyczajna chwila spoczynku na łonie natury.
Wyłącznym ratunkiem, gdy chcemy wyjść na dwór będąc w bloku, nie zjeżdżając jednocześnie kilkanaście pięter są balkony. Dają nam namiastkę przebywania na orzeźwiającym powietrzu. Poniektórzy bardzo lubią balkony. Oczywiście, jeżeli jest z nich lekki widok. Nie jest nadto miłym wyjść na balkon, kiedy mieszkamy przy samej ulicy oraz wdychać spaliny przejeżdżających samochodów, co dosyć często zdarza się w sędziwych kamienicach w centrum miast. Ale gdy balkon wychodzi np. na park czy chociażby na nasze osiedle a nie na ruchliwe skrzyżowanie, niekiedy naprawdę miło jest wziąć krzesełko, gazetę czy też ukochaną książkę a także usiąść na balkonie. Przy bloku właściwie mizernym wyjściem jest wzięcie krzesła a w dodatku ustawienie go tuż obok wejścia na klatkę, by posiedzieć na orzeźwiającym powietrzu. Balkon daje nam taką sposobność bez przesadnego dręczenia się.
Jeszcze lepszym wyjściem są tarasy, jakie zdołamy napotkać gdy zamieszkujemy na parterze. Są one już w znacznym stopniu bardziej podobne do ogródka. Taras jest większy, możemy ustawić na nim nawet stół z krzesłami i zawołać znajomych, a także posadzić kwiatki. Jeżeli w regulaminie wspólnoty nie figurują takie zakazy będziemy mogli nawet rozpalić grilla. Tarasy często są również wznoszone przy domkach jednorodzinnych, aby nieznacznie uzupełnić wygląd ogrodu.


Możliwość komentowania jest wyłączona.